Укр
Додати товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Оптичні приводи

Сортування:
За популярністю Спочатку дешевше За назвою

Оптичний привід: пристрій для зчитування та запису інформації

Такі пристрої були розроблені для того, щоб удосконалити функціональні характеристики персональних комп'ютерів. З їхньою допомогою можна зчитувати інформацію з оптичних носіїв, а також здійснювати запис файлів на них. Оптичний привід в Україні, як і в усьому світі, забезпечується за рахунок використання дисків Blu-ray, компакт- та DVD-дисків. Носій має круглу форму. Його діаметр в середньому становить 12 см. Виготовляється він із пластику та покривається спеціальним матеріалом, здатним зберігати записані на нього дані. Дисковод під такі диски, незалежно від їхнього вигляду, має стандартну конструкцію. Читання та запис інформації здійснюється за допомогою лазерного променя.

Оптичні приводи

Оптичні приводи: види та застосування

Якщо вам потрібно вибрати та купити оптичний привід, у каталозі потрібно звертати увагу на його ключові характеристики.

Функціональність та вид підключення

Прилад, призначений для стаціонарного комп'ютера, є внутрішнім накопичувачем, що приєднується через порт SATA. Для ноутбуків часто взагалі не використовують оптичний привід, а також вбудований дисковод. У такому випадку вибирають зовнішній варіант цього пристрою, який приєднується через USB.

Підтримуваний варіант носія

У сучасних комп'ютерах сьогодні застосовуються переважно оптичні приводи таких видів:

  • DVD REC/Super Multi. Це пристрій, завдяки якому можна здійснювати зчитування та запис файлів на носії DVD.
  • Blu-ray. Це пристрій для зчитування та запису DVD і CD, здатний відтворювати інформацію з дисків типу Blu-ray.
  • Blu-ray REC. Це так званий рекордер. Він дозволяє зчитувати та фіксувати дані на диски у форматі DVD, CD, а також Blu-ray.

Оптичний привод

Сфера актуальності даного приводу

Сьогодні можна придбати ноутбук, у якому відсутній оптичний привід. Купити такий варіант комп'ютера віддають перевагу користувачам ПК, для яких важлива максимальна мобільність лептопа, його компактність і мінімальна вага. У такому разі інформація на ноутбук завантажується з Інтернету або флеш-пам'яті. Також пропонується варіант у вигляді зовнішнього оптичного приводу, який підключається через порт USB. Але замовити оптичний привід буде необхідно, якщо:

  • У ноутбуку немає внутрішнього накопичувача. За допомогою оптичного приводу можна з дисків інсталювати драйвера.
  • На комп'ютері є лише DVD-привід. А ось фільми та ігри зручніше відтворювати за допомогою диска Blu-ray.
  • На ноутбуці не встановлено Blu-ray Recorder. А вам надзвичайно важлива його наявність для здійснення записів будь-яких форматів.
  • На стаціонарному комп'ютері або ноутбуці вийшов з ладу оптичний привід, що йшов у базовій комплектації.

Це далеко не всі випадки, для яких потрібно придбати оптичний привід. В інтернет-магазині Comtrade вам допоможуть підібрати оптимальний варіант такого пристрою. Своє замовлення ви можете отримати поштою або забрати його із самовивозом.

Вгору
,