Кількість
|
Вартість
|
||
|
Вінчестер - це невід'ємна та життєво важлива складова більшості сучасних комп'ютерів та ноутбуків, який є жорстким магнітним диском. На вінчестері здійснюється накопичення та довготривале зберігання всієї необхідної інформації, саме тут зберігаються фільми, фотографії, музика, різноманітні документи, а також встановлені програми, програми та файли самої операційної системи.
Вінчестери відрізняються між собою за технічними характеристиками, основними параметрами для порівняння є обсяг вінчестера, швидкодія, частота обертання шпинделя, швидкість передачі даних, час доступу, число операцій введення-виведення в секунду, обсяг буфера, фізичний розмір і т.д. Місткість жорстких дисків прогресує з кожним днем. Складно уявити, що перший жорсткий диск міг зберегти лише 4,4 Мб даних, особливо враховуючи факт, що в даний час вже існує вінчестер Seagate з об'ємом 10 Тб, хоча, схоже, що це далеко не межа.
На сьогодні на ринку активно розвиваються та конкурують три типи жорстких дисків. Серед них:
- звичайні (HDD). До переваг можна віднести великий обсяг, низьку ціну, а до недоліків - низьку швидкість.
- твердотільні диски (SSD) Плюси: найшвидші на сьогодні, а мінуси: порівняно невеликий об'єм та відносно висока ціна.
- гібридні диски (SSHD) До плюсів відноситься достатній обсяг і вони швидше, ніж звичайні HDD, а до мінусів - ціна.
Перед тим, як купити жорсткий диск, варто продумати і зважити, які цілі перед ним ставляться. Якщо Ви часто завантажуєте фільми в хорошій HD якості (розмір яких досягає і 50 Гб), любите комп'ютерні ігри, багато фотографуєте, зберігаєте вихідні фото та відео після монтажу або ж зберегли собі всю улюблену музику на жорсткому диску, то сенс купити вінчестер на 500 Гб , 1 Тб або більше, мабуть, є. Якщо Ви не є таким активним користувачем, то і потреба в дорогому, високопродуктивному устаткуванні відпадає сама собою. В крайньому випадку завжди існує можливість замінити або докупити жорсткий диск при необхідності, а якщо Ви використовуєте ноутбук, то без проблем можна купити зовнішній жорсткий диск.
Популярні типи накопичувачів даних для ноутбуків та стаціонарних комп'ютерів
Накопичувачем інформації ми називаємо спеціальне комп'ютерне обладнання, яке призначене для зберігання різноманітних цифрових даних. Накопичувачі даних зберігають інформацію, а також дозволяють видаляти непотрібні дані та поповнювати їх новими файлами. Накопичувачі даних можуть бути різними:
- стаціонарні — це вбудовані в корпус ноутбука або комп'ютери вінчестери типу HDD або SSD, які підключаються безпосередньо до материнської плати;
- знімні пристрої — це флеш-накопичувачі та DVD/RW диски, що підключаються до комп'ютера за допомогою спеціальних роз'ємів і слотів;
- зовнішні жорсткі диски, що підключаються до ноутбука/ПК за допомогою USB-роз'єму, служать для зберігання та обміну даними між комп'ютерами;
- стаціонарні вінчестери будь-якого типу, поміщені в спеціальну «кишеню», встановлену в DVD-привід, функціонують як додатковий жорсткий диск.
Як правильно обрати жорсткий диск для стаціонарного комп'ютера?
Якщо вам необхідно зробити вибір накопичувача даних для ПК, перш за все враховуйте призначення свого пристрою. Так, наприклад, для роботи в офісі або вдома з цифровими документами немає необхідності купувати більш швидкий і ємнісний диск SSD до того, де він коштує набагато дорожче за HDD диск.
- З усіма офісними завданнями та програмами, пов'язаними з веденням електронної документації, легко впорається HDD ємністю не більше 1 ТБ.
- Студентам, любителям фотографій та простих комп'ютерних розваг, які не потребують потужного системного ресурсу, достатньо придбати HDD ємністю до 2 ТБ.
- Справжнім геймерам, які бажають грати в топові онлайн або локальні комп'ютерні ігри та вигравати, що вимагають серйозні потужні характеристики ПК, рекомендується до придбання потужніший, швидкісний, високопродуктивний SSD накопичувач. Ціна на нього буде вищою, ніж на HDD модель, це також слід враховувати.
Який тип жорсткого диска рекомендується купити для ноутбука?
Сьогодні ще можна побачити ноутбуки застарілого зразка, які мають HDD вінчестери. З простими завданнями вони легко справляються, але малий обсяг пам'яті та низька функціональність не здатні на 100% задовольнити потреби користувачів. У цьому випадку рекомендується замінити диск (відповідно до параметрів пристрою) або використовувати додаткові знімні носії інформації. Майже всі виробники випускають ноутбуки з вбудованими дисками SSD різного об'єму:
- не більше 500 ГБ — для роботи з різними документами;
- не менше 1 ТБ — для навчання та простих розваг (не дуже «важкі» ігри, перегляд кліпів, фільмів, робота з графікою на аматорському рівні);
- більше 2 ТБ знадобиться для професійної роботи з графікою, а також для важких та онлайн комп'ютерних ігор.
З швидкою доставкою по Україні купити в Києві жорсткий диск будь-якого типу та об'єму, а також USB-накопичувач або картку пам'яті за прийнятною вартістю, ви можете в інтернет-магазині Comtrade. Ми пропонуємо продукцію найкращих у світі виробників, усі товари мають сертифікат якості міжнародного стандарту та гарантію від виробника.