Кількість
|
Вартість
|
||
|
Антенно-фідерні пристрої для посилення та якості сигналів
Антенно-фідерним пристроєм (скор. — АФУ) називають комплекс із фідерної лінії та звичайної антени — двох автономних складових, які між собою функціонально тісно пов'язані. Антену з фідером з'єднують за допомогою фідерного кабелю з'єднання — ще однією складовою всього комплексу, що поширює радіоелектронні сигнали. В основне завдання всього комплексу АФУ входить прийняття/передача сигналів, сформованих електромагнітними хвилями.
Як до джерел живлення підключають антенні конструкції?
Існує два варіанти таких підключень:
- безпосередньо до джерела/приймача;
- за допомогою конекторів лінії кабельних передач.
Основна функція антенно-фідерного комплексу — це забезпечення передачі коливань електромагнітних хвиль від стрижня антени у напрямку входу радіоприймача.
Як функціонують та взаємодіють складові елементи в АФУ?
Антена, що має властивість оборотності, випромінює/приймає радіохвилі, незалежно від того, використовується вона як приймач або ж функціонує, як передавач. Наприклад, антени, що характеризуються можливістю спрямованого прийому, завжди здатні передавати випромінювання також спрямовано.
Фідер та його лінію використовують для з'єднання приймача/випромінювача з будь-якого типу антеною. Функція лінії фідера — транслювати енергію електричних магнітних хвиль без спотворень і з найменшими втратами якості сигналу.
Для того, щоб енергія передавалася без енергетичних втрат і спотворень, необхідно узгодити фідер з режимом БВ — хвиль, що біжать, (з навантаженням). Наприклад, якщо фідер та передавач з антеною з'єднані, значення вхідного опору останньої та вхідного хвильового опору фідерного пристрою повинні бути приблизно однаковими.
Досягти на 100% чистого режиму БВ складно, його коефіцієнт, що дорівнює 0,6÷0,7, вважається допустимим. Сам фідер не має жодного відношення до випромінювання радіохвиль, інакше не уникнути появи «антенного ефекту».
Які особливості має антенно-фідерний тракт?
Незважаючи на той факт, що АФУ є окремою частиною радіотехнічного комплексу, його складові — антена і фідер, використовуються спільно як єдине ціле. З'єднання антени з пристроєм фідера відбувається на видаленні. До з'єднувального кабелю фідера пред'являється одна єдина умова — це повна герметичність, що запобігає і не допускає можливу втрату теплової і електричної енергії.
В Україні купити антени для фідерних пристроїв та інші елементи до них можна в інтернет-магазині Comtrade. Ми пропонуємо широкий спектр антен від найвідоміших і найнадійніших у світі виробників.
Чи відрізняються антенно-узгоджувальні пристрої діапазону хвиль?
Відповідно до існуючих діапазонів хвиль розрізняють АФУ:
- багатоканальні чи парні;
- хвилеводи з різною (складною/простою) конфігурацією;
- спеціальні контури, що характеризуються наявністю поверхневої хвильової лінії.
Радіочастотні коливання, що випромінюються або одержуються антеною, перетворюються нею відповідно до електричних сигналів — в електромагнітні хвилі або навпаки.
Всі моделі антен розрізняють по діапазону частот, як:
- лінійні передавачі з малим перетином (передача коротких та середніх сигналів);
- апертурні передавачі, у яких струм проходить по поверхнях, що переносять (передача дециметрових і мало значущих коливань).
Антенні ґрати з випромінювачами обох типів не заведено виділяти в окрему категорію. Серед різних моделей фідерів найбільш використовуваними вважаються концентричні (або коаксіальні) і двопровідні пристрої.
Купити антенно-фідерний пристрій у Києві та в будь-якому місті на території України можна в інтернет-магазині Comtrade. Якісно виготовлені, сертифіковані товари від найкращих світових брендів, представлені в нашому магазині, прослужать вам довгі роки.