Кількість
|
Вартість
|
||
|
Драйвери LED ламп — відмінності та особливості вибору
При зовнішній простоті світлодіодні лампи відрізняються досить складною внутрішньою конструкцією. До складу LED лампи входять безпосередньо світлодіоди, схема живлення, а також драйвер. Останній компонент — пристрій, до задач котрого входить стабілізація напруги електромережі. Якщо у вас виникає потреба драйвер LED лампи купити в Україні, магазин Comtrade залюбки допоможе це зробити.
Особливості конструкції драйвера LED лампи
Драйвер світлодіодної лампи містить такі компоненти:
- Діодний міст — елемент, що складається з напівпровідників, забезпечує перетворення змінного струму на постійний. Головна характеристика надійності цього компонента — запас напруги та сила змінного струму. Останній визначається як різниця між можливими допустимими напругою та силою струму, з номінальними значеннями. Чим вищий показник, тим вищі перепади напруги може витримувати діодний міст.
- Мікросхема, що перетворює вхідний струм у вихідний, використовується для струму, що вже пройшов через діодний міст.
- Високочастотний фільтр — необхідний для того, аби високочастотні коливання, згенеровані лампою, не впливали на роботу чутливої електроніки, котра під'єднана до неї.
- Вхідний конденсатор — якщо в драйвері нема високочастотного фільтра, його може замінити конденсатор. Цей компонент згладжує коливання струму, котрий вийшов через діодний міст. Встановлюється конденсатор між діодним мостом та мікросхемою перетворення струму.
- Вхідний резистор — цей компонент важливий для обмеження струму при включенні лампи. Резистор виключає ймовірність виникнення іскор з контактів, відповідно, значно подовжує термін використання лампи.
- Вихідний конденсатор — компонент, важливий для усунення коливань струму, котрі все ще залишилися після роботи вхідного конденсатора. Також до задач вихідного конденсатора входить стабілізація струму, котрий подається на світлодіодний ланцюг, що зменшує мерехтіння та пульсацію світла. Стабільність світла залежатиме від співвідношення між місткістю конденсатора та вихідної потужності драйвера.
- Вихідний резистор важливий для балансу — при виході одного чи кількох діодів із ладу він залишає навантаження. Також резистор відповідає за розряджання вихідного конденсатора, коли лампа вимкнена.
- Конденсатор — важливий для фільтрації стрибків напруги, котрі можуть пошкодити мікросхему.
LED-драйвер може знадобитися для ремонту світлодіодних світильників, а також під час збирання ламп.
На які параметри LED-драйвера звернути увагу?
Залежно від модифікації драйвери можуть отримувати живлення від постійної чи перемінної мережі: 12 В, 23-24 В чи 220 В.
Для приладів із потужними лампами, високим споживанням електроживлення, важливо обрати драйвер з високими показниками вхідної напруги. LED драйвер з невеликою вхідною напругою підійде для компактних ламп чи пристроїв з не яскравим світлом. Такі моделі LED драйверів можна обирати для бра, нічника, декоративного підсвічування.
Ще один важливий параметр — вихідна напруга. Якщо ви плануєте міняти драйвер, котрий вийшов із ладу, слід обирати компонент з аналогічною вихідною напругою, котра відповідає напрузі світлодіодного чіпа.
Особливості захисту LED драйвера
Якщо обирається компонент для встановлення в лампу що працює на вулиці, в запиленому чи вологому середовищі, слід звертати увагу на рівень захисту. Для захисту від бруду, води, низьких температур, ударів чи вібрації обирають LED драйвер з рівнем захисту IP65.
Особливості маркування рівня захисту:
- IP20 — таке маркування свідчить, що драйвер має форму плати, підходить для обладнання, котре використовується в житлових помешканнях, офісах;
- IP44 — IP54 — це значить, що драйвер прикритий пластиковим корпусом;
- IP65 — IP68 — такий тип маркування позначає захист від пилу, вологи.
В магазині Comtrade ви легко зможете обрати LED драйвер для світлодіодних ламп.