Кількість
|
Вартість
|
||
|
Кармани та док-станції для накопичувачів розширюють можливості вашого ноутбука та ПК
Менеджерам інтернет-магазину Comtrade часто доводиться відповідати на запитання покупців, що краще вибрати для жорсткого диска, док-станцію чи кишеню? В принципі, обидва пристрої виконують однакову функцію, але вирішують різні завдання та відрізняються один від одного конструктивними, а також деякими функціональними властивостями.
У чому різниця між карманом та док-станцією?
Вибір на користь того чи іншого пристрою варто робити, враховуючи, скільки і які типи жорстких дисків є у вас і для яких завдань ви збираєтеся їх використовувати.
Док-станції для жорстких дисків
Цей пристрій зазвичай купують, якщо є необхідність під'єднання до ПК або ноутбука кілька різних на кшталт вінчестерів. Вони можуть приєднувати за рахунок usb-роз'ємів, за допомогою більш «швидких» інтерфейсів. До ПК або до ноутбука ПК док-станція підключається за допомогою різних за типом інтерфейсів:
Наявність цього пристрою забезпечує можливість швидко підключити до ПК/ноутбука різні на кшталт вінчестери, виконати «гарячу заміну».
В яких ситуаціях може знадобитися Док-станція?
Придбати такий пристрій має сенс, якщо:
- Принцип вашої роботи пов'язаний з підключенням до ПК жорстких дисків, що відрізняються за ємністю, типом та обсягом.
- У вас є старі вінчестери з даними, до яких ви періодично звертаєтеся.
- Ви використовуєте різного типу жорсткі диски як зберігачі систематизованих архівних даних.
За допомогою док-станції вам простіше відкривати архівні файли, перекидатиме інформацію з одного носія на інший, навіть якщо вони між собою відрізняються за типом.
Переваги док-станцій
- Конструкція сучасних док-станцій (для більшості моделей) передбачає наявність різних вбудованих портів, у тому числі і «рідного» HDD SATA інтерфейсу;
- Можливість швидкої заміни HDD;
- Можливість одночасного та зручного підключення вінчестерів до портів різного типу;
- Можливість працювати одразу з парою жорстких дисків за допомогою SATA інтерфейсу;
- Якість використання та надійність док-станції — це обладнання характеризується великим, стійким корпусом на прогумованих ніжках, оснащеним безліччю роз'ємів для підключення флешки, клавіатури, картридера, мишки тощо;
- Увімкнення/вимкнення пристрою відбувається натисканням однієї кнопки.
Недоліки док-станції
- Монолітність та громіздкість конструкції, яку необхідно встановлювати на поверхні робочого столу;
- Ціна док-станції хорошого виконання та з хорошим функціоналом може бути високою;
- Потреба в додатковому джерелі живлення від мережі для вінчестерів ємністю понад 1 ТБ (ф/фактор 2.5) та понад 500 ГБ (ф/фактор 3.5).
- Вихід з ладу жорстких дисків при неправильному вийманні (необхідно від'єднатися від ОС, дочекатися повної зупинки роботи диска, після чого його можна витягнути з роз'єму);
- Накопичення пилу на відкритих роз'ємах (спосіб боротьби з пилом — періодичне сухе чищення, продування повітряним потоком).
Кишеня для HDD (зовнішній бокс)
Якщо у своїй роботі ви підключаєте до ноутбука лише один жорсткий гвинт, покупка так званої «кишені» стане ідеальним рішенням. Необхідно встановити кишеню з вінчестером у роз'єм для DVD-диска на вашому ПК/ноутбуку. Підключення зовнішнього боксу легко виконати за допомогою кабелю USB. Кишені та зовнішні блоки відрізняються від док-станцій тим, що дозволяють підключати лише один HDD та здатні функціонувати виключно з «червоним» інтерфейсом.
Купити док-станцію у Києві з доставкою по Україні ви можете, оформивши замовлення на покупку потрібного вам пристрою в інтернет-магазині Comtrade. У нас ви знайдете якісні та доступні за ціною док-станції та кармани, зовнішні бокси з різними технічними характеристиками, виробництва різних торгових марок.