Укр
Додати товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Материнські плати

Сортування:
За популярністю Спочатку дешевше За назвою

Материнська плата — функціональна база комп'ютера

Материнську плату (Motherboard, або «материнка», системна плата) вважають базовою платою комп'ютера, оскільки є своєрідним «плацдармом» розміщувати всіх конструктивних його елементів. Попит на материнські плати в Україні є великим за рахунок стрімкого впровадження цифрових технологій у наше життя.

Материнка — це пластина з текстоліту, де розміщені мідні провідники. До них припаяні роз'єми та слоти, кожен з яких призначений для підключення конкретного пристрою, що виконує певну функцію.

Материнські плати

Які функції виконує материнська плата?

На системну плату покладено одразу кілька важливих функцій:

  1. Материнка — фундамент для всієї архітектури комп'ютера.

На ній розміщені незнімні елементи (слоти/роз'єми), з їх допомогою підключають решту конструктивних елементів ПК. Одні з них вставляють у свої «рідні» слоти, інші підключаються до своїх роз'ємів за допомогою гнучких шлейфів.

На материнські плати ціна залежить кількості роз'ємів і слотів, яких можна підключити певне число чи конкретну модель тієї чи іншої елемента. Від характеристик материнки залежить функціональність та вартість комп'ютера.

  1. Материнка — координаційний центр, який би коректність роботи кожного встановленого у ньому елемента та його спільного, узгодженого функціонування. Кожен елемент має свій сектор материнської плати, і всі вони коректно обмінюються між собою даними на рівні цих секторів.
  2. Системна плата — майданчик для компактного розміщення комп'ютерного «заліза».

Материнка знаходиться всередині системного блоку та вертикально/горизонтально (залежно від моделі самого блоку) зафіксована на спеціальній рамі. На ній компактно розміщені всі елементи, що забезпечують стабільну роботу комп'ютера.

Що може бути розміщено на материнській платі?

На материнці є два види елементів — незнімні та знімні, до перших відносять розбивку на сектори з розміщеними в них слотами та роз'ємами. До другого — всі знімні пристрої, які можна розмістити в цих слотах або підключити до гнізда. Відвідавши інтернет-магазин компанії «Комтрейд», ви зможете купити материнські плати потрібної моделі від відомих брендів — ASRock, Asus, Fujitsu, Gigabyte, INTEL MSI та ін.

Материнка

Які системні плати пропонує компанія COMTRADE?

Ми пропонуємо тільки якісні материнські плати від найвідоміших у світі виробників, з гарантією якості та відповідними сертифікатами. У нас ви знайдете геймерські, звичайні та серверні моделі материнок з різними властивостями:

  1. Набором чіпсет під процесор на базі AMD, Intel та System-on-Chip (SoC);
  2. Кількістю слотів (від 1 до 16);
  3. Типорозміром (форм-фактором) — ATX, Extended ATX, Micro-ATX, Mini-DTX, Mini-ITX, Proprietary WIO, SSI CEB, SSI EEB, XL-ATX;
  4. З PCI Express у версії — 2, 3 або 4.

Форм-фактор дуже важливий, оскільки він зумовлює можливість розширення системи. Наприклад, у материнок MicroATX і Mini-ITX передбачено для розширення ОЗУ лише по два слоти, а у MicroATX і ATX — чотири слоти для ОЗУ.

З будь-яким форм-фактором материнські плати купити в Києві та по Україні можна на сайті інтернет-магазину COMTRADE. У нас представлений широкий асортимент, наші менеджери нададуть вам кваліфіковану допомогу у виборі необхідної моделі системної плати.

Вгору
,