Кількість
|
Вартість
|
||
|
Блискавкозахист та заземлення — надійний захист від блискавки
Блискавкозахист та заземлення — це важливі складові електричної безпеки, які допомагають захистити будинок від блискавки та безпечно направити надлишковий струм в землю. Сьогодні в продажі можна знайти різні види обладнання для захисту від ураження та відведення блискавки. Придбати їх можна в магазині Comtrade.
Що собою являє блискавкозахист
Блискавкозахист — це цілий комплекс різноманітних спеціальних установок та технічних рішень, який використовується для того, щоб вберегти будинок від попадання блискавки. В більшості випадків ця система складається з таких компонентів як:
- блискавковідвід;
- захисний контур;
- заземлення.
Елементи комплексу підбираються індивідуально до об’єкта, на якому він встановлюється. Загалом блискавкозахист буває двох типів: зовнішній та внутрішній.
Зовнішній захист
Зовнішня система використовується для захисту будівлі від прямого удару блискавки. Основним її елементом є зовнішній громовідвід. Він являє собою декілька щогл, тросів або стрижнів, що монтуються на даху будівлі.
Внутрішній захист
Внутрішня система призначена для захисту мереж від імпульсних перенапруг, які можуть виникнути у випадку, якщо на шляху блискавки трапляться дроти ліній електропередач. Така система складається з розрядників, варисторів та комбінованих приладів.
Особливості вибору блискавкозахисту
Для захисту будинку використовуються вертикальні та горизонтальні приймачі. Вертикальні приймачі зазвичай виготовляються зі сталевих штирів, які мають діаметр 8 мм і більше. Цього цілком достатньо для того, щоб провідники не нагрівались під час руху струму. Вертикальні приймачі встановлюються на тих частинах будинку, які виступають (наприклад, на гребені даху). Закріплюються вони за допомогою кронштейнів, скоб або хомутів.
Горизонтальні приймачі виготовляються з дроту, тросів або сталевої смуги. За допомогою болтів або електрозварювання до них під’єднуються громовідводи.
Як правильно підібрати заземлення
Контур заземлення створюється завдяки сталевим профілям. Для його встановлення не потрібно рити траншею, достатньо забити стрижень в землю на потрібну глибину.
Стрижні для заземлення мають стандартизований розмір, а саме:
- довжину — 1,5 м;
- діаметр — 16–20 мм.
Вибирати рекомендується стрижень з більшим діаметром, оскільки він міцніший та має довший термін служби.
Іноді тип ґрунту не дає змогу забити стрижень на потрібну глибину. Тоді можна використати декілька штирів та об’єднати їх смугою заземлення. В більшості випадків для цього підходить смуга 40x4, яку після намотування можна зафіксувати скобою-тримачем.
Від блискавкозахисту та заземлення залежить безпека в будинку, тому при їх виборі слід надавати перевагу лише якісним матеріалам. Ознайомитись з різними видами даного обладнання та купити відповідне можна в нашому магазині Comtrade.