Налаштування точки доступу Ubiquiti UniFi UAP-AC-LR має порядок, схожий з іншими точками від відомих розробників для корпоративного сектору, хоча має свою особливість. Але про все по порядку. Для початку нам потрібно зареєструватись на сайті розробника: account.ui.com/register (мал. 1).

 

мал. 1

 

Після цього потрібно скачати їхній додаток UniFi Controller software, для здійснення підключення, налаштування та управління точкою доступу, або як альтернативу, розширення для браузера Google Chrome Ubiquiti Device Discovery Tool (мал. 2).

 

мал. 2

 

Після установки необхідної нам програми, потрібно залогінитись в них під логіном і паролем, які ми використовували при реєстрації на їхньому сайті. Далі потрібно підключити до мережі нашу точку доступу. І тут виникає один нюанс, крім точки доступу в системі має бути контролер Ubiquiti UniFi (UC-CK), за допомогою якого і буде здійснюватись віддалений контроль та захист від злому (мал.3).

 

мал. 3

 

Далі після підключення наші пристрої визначились в програмі (мал.4).

 

мал. 4

 

Потім покроково потрібно пройти процедуру налаштування, вказавши назву Wi-Fi мережі, пароль до неї, регіон, часовий пояс та дані адміністратора (мал. 5-6).

 

мал. 5

мал. 6

 

Вкінці після всіх налаштувань потрібно буде зберегти їх, натиснувши кнопку “Finish”, після системі знадобиться декілька секунд, щоб зберегти конфігурацію  (мал.7).

 

мал. 7

 

Далі у нас в системі з’явиться наша точка доступу (мал.8).

 

мал. 8

 

Також Ubiquiti UniFi UAP-AC-LR як і всі сучасні точки має мобільний додаток – UniFi Network в магазині додатків (мал. 9).

Додаток має зручний інтерфейс дозволить нам налаштовувати контролювати та усувати несправності в разі їх виникнення через мобільний телефон.

 

 

Хід налаштувань має схожий порядок як і в браузерній версії (мал. 10-13).

 

мал. 10

мал. 11

мал. 12

мал. 13

 

Тести Ubiquiti UniFi UAP-AC-LR проводились приміщення офісу невеликої компанії по дизайну яка знаходиться на одному поверсі житлового будинку, схема якої зображена на (мал. 14).

Тестування проводилось: в кімнаті №1 і №2; у приміщені кухні та на сходовому майданчику.

Точка доступу Ubiquiti UniFi UAP-AC-LR, була розміщена в серверній кімнаті, яка закрита скляними перегородками товщиною до 2 сантиметрів,  зі вставками із пластику. Стіни кімнат виконані в основному з двох шарів цегли.

 

мал. 14

 

За допомогою програм WiFi Network Analyzer та WiFi Monitor отримали графіки, в яких що наша точка доступу Ubiquiti UniFi UAP-AC-LR, тримається в діапазоні (від -56 до -55 dBm) (мал. 15-16). Також з графіків можна побачити, як наша точка доступу вибрала найоптимальніший вільний канал, по якому передає сигнал.

 

мал. 15

мал. 16

 

Протягом періоду тестування якість сигналу була  стабільною та не мала просадок (мал. 17, 18).

 

мал. 17

мал. 18

 

При замірі швидкостей  отримали наступні результати:

 

мал. 19 (кімната 1)

мал. 20 (кімната 2)

мал. 21 (кухня)

мал. 22 (сходовий майданчик)

 

Також при тестуванні точки доступу, в комплекті була додаткова точка доступу UniFi AC Mesh (UAP-AC-M) (мал. 23), яка дозволяє зробити підключення точок доступу каскадом.

 

мал. 23

мал. 24

 

Дана точка доступу була розміщена в підсобці, що зображена у вигляді шестигранника на схемі офісу (мал. 24). При тестуванні UniFi AC Mesh (UAP-AC-M) в першу чергу вплинула на якість сигналу та показники швидкостей в приміщені “Кімнати 2” та “Сходовому майданчику” (мал. 25, 26).

 

 

Вцілому наша система, яка складається з: точки доступу Ubiquiti UniFi (UAP-AC-LR), контролеру Ubiquiti UniFi (UC-CK) та точки доступу Ubiquiti UniFi AC Mesh (UAP-AC-M), має цікаві особливості, в порівнянні з іншими виробниками. Вона має більшу зону покриття, завдяки використання схеми підключення типу – каскад, що в свою чергу зменшує використання фізичних кабельних ліній. Також контролер Ubiquiti UniFi (UC-CK) вельми компактний пристрій (12х4 см) і може замінити цілий сервер під керуванням програмного комплексу, що дозволяє дистанційно керувати будь-якою мережею UniFi. Впроваджені найбільш ефективні і сучасні технології для забезпечення максимальної безпеки пристрою, що б виключити можливість злому і несанкціонований доступ до управління UniFi Cloud Key. А ось підключитися до пристрою можна з будь-якої точки землі через  всесвітню мережу Internet. Усередині контролера Ubiquiti UniFi (UC-CK) знаходяться чотирьох ядерний процесор Quad-Core SoC і 1 ГБ оперативної пам'яті, а зовні один 10/100/1000 Ethernet порт, USB 3.0 type A порт і слот для карти пам'яті miсroSD. В комплекті з ним іде карта пам’яті на 8 Gb.