Компанія Zyxel  уже як декілька років як вбудувала в свої професійні пристрої підтримку хмарної системи управління Nebula, завдяки якій ви можете налаштовувати і обслуговувати мережу на об'єкті просто, і найголовніше – віддалено. Щоб уявити собі, на скільки це спрощує робочий процес, ситуацію можна описати так: монтажник в одному з філіалів компанії підключає кабелі, перевіряє з'єднання, після цього зв’язується з центральним офісом, де сисадмін через інтернет завантажує конфігурацію відразу в усі пристрої, включаючи комутатори і точки доступу. Сисадміну не треба нікуди їхати і витрачати час: управління і налаштування і так само оновлення прошивок. Все робиться з єдиного Web-інтерфейсу.

Сьогодні ми розглянемо один з керованих Nebula комутаторів, які тільки є на ринку. Серія GS1920 представлена моделями на 8/24/48 портів, при цьому кожна з них має PoE-версію, в якій всі порти підтримують стандарт живлення по витій парі 802.3at. У нашій моделі GS1920-8HP v2, яка має 8-портів, має запас живлення 130 Вт.(мал.1)

 

мал.1

Сьогодні такі комутатори використовуються для найперспективніших мереж відеоспостереження надвисокої чіткості і точок доступу з підтримкою 802.11ac, що мають швидкість вище 1 Гбіт / c.У моделі Zyxel GS1920-8HPv2, крім 8 портів PoE є 2 комбінованих  порти RJ45 / SFP для магістрального підключення.(мал.2)
 

мал.2

 

У комутаторі встановлений блок живлення виробництва китайської компанії Gospower, ККД якого становить – 85%, коефіцієнт потужності - 0.90, а в конструкції застосовані дорогі японські конденсатори Rubycon з температурним рейтингом 105 градусів Цельсія (мал.3)

мал.3

При цьому варто зазначити, що блок живлення є встроєним, що є зручним варіантом для застосування в телекомунікаційних шкафах, крім цього на модулях системної плати пристрою стоїть хороше пасивне охолодження, яке зменшує нагрівання та шум  до мінімальних значень (мал.4)

мал.4

Завдяки такій оснастці пристрою заявлений час напрацювання на відмову складає 514 тисяч годин, що являється великим плюсом для використання і надійності.

По програмному забезпеченню комутатор має дві версії прошивок, і два конфігураційних файли. Так що у випадку невдалого оновлення ПЗ, або збою роботи, Ви можете без проблем відновити роботу пристрою за допомогою відкату прошивки на попередню версію

мал.5

Компанія Zyxel називає свою серію GS1920 v2 “розумними управляючими комутаторами”, в яких присутні функції управління 3 і 4 рівня OSI. Ці функції включають фільтрацію TCP/UDP  сокетів, фільтрація на основі ІР-адрес, аутентифікацію і розподіл VLAN через Radius-сервер та інші (мал.6-9)

мал.6

мал.7

мал.8

мал.9

В інтерфейсі комутатора також є PoE-функціонал, за допомогою якого зручно налаштовувати  та розраховувати вільний обсяг енергії на пристрої, як підключені до нього (мал.10)

мал.10

Також в інтерфейсі присутній PPPoE клієнт і базові налаштування правил маршрутизації, вибір правил на основі МАС-адреси, порту або ІР-адреси.

Сам комутатор може виконувати роль DHCP- повторювача. Вірутальні мережі можна будувати на основі фізичини портів, протоколів,і діапазонів  IP-адрес. (мал.11-14) Порти можна обєднувати  в транки  по стандарту LACP

мал.11

мал.12

мал.13

 

мал.14

Також Zyxel GS1920-8HP v2 підтримує Multicast-трафік. І при налаштуванні IPTV відеотрансляцій у Вашій мережі не виникне ніяких проблем, так як даний комутатор має хороший набір інструментів: функцію IGMP-фільтрації для прив’язки багатоадресних профілів до окремих портів, IGMP Snooping версій 1/2/3, IGMP троттлінг для контролю кількості IGMP  груп на одному інтерфейсі, IGMР проксіювання і MVR (мал.15-18)

мал.15

мал.16

мал.17

мал.18

 

Сам функціонал даного комутатора є великим, але декілька функцій в ньому не вистачає. Це функції встроєного терміналу і пошуку по налаштуванням. Але Zyxel – це компанія, яка постійно розвивається, і її система управління через  Nebula, доповнює цим функціоналом управління даним комутатором (мал.19)

мал.19

Схема підключення комутатора в Nebula виглядає наступним чином (мал.20)

 

мал.20

Компонентом NSG в даній схемі виступає міжмережевий екран, який виконує роль контролю і фільтрації трафіку приходящого через нього.

 І звісно, що головний аспект Nebula, якому надають увагу в першу чергу це –  управління. Тому вона є такою зручною у використанні, постійно оновлюється і отримує новий цікавий функціонал (мал.21-24)

мал.21

мал.22

мал.23

мал.24

Як ми бачимо Nebula відображає нам як загальні налаштування пристрою, так і налаштування окремих портів, географічне положення, ведення логів, показники використання енергії та трафіку по заданому пристрою

Алгоритм роботи з Nebula дуже простий: спочатку Ви реєструєтесь потім входите на сайт Nebula і додаєте офіси своєї організації. Потім вибираєте офіс, в який потрібно додати пристрій, і з мобільного додатка скануєте QR-код в web-інтерфейсі цього девайса, або вводите серійний номер і MAC-адресу даного пристрою. Після цього він зявляється у списку Ваших пристроїв.

І все це нам доступно з вікна браузера дистанційно, і в першу чергу економить великий обєм роботи, як налаштування вручну чи оновлення прошивки заданого пристрою. А головна  і дуже зручна опція – це пакетне перенесення налаштувань з одного пристрою на інший.

ВИСНОВКИ

Zyxel GS1920 - являє серію дуже потужних і функціональних пристроїв, і наш комутатор GS1920-8HP v2 є одним із них. За допомогою технології  РоЕ його можна використовувати для побудови Wi-Fi, або мережі IP-камер на невеликих об'єктах. Також в ньому присутні всі необхідні функції для розмежування VLAN-ів, фільтрації трафіку і роботи з IP-телебаченням

Що варто добавити, так це те, що вибирати Zyxel слід заради Nebula, яка істотно спрощує адміністрування географічно розподілених і великих об'єктів, а отже знижує Ваші затрати на обслуговування Ваших об'єктів.