Компанія Mikrotik — відомий латвійський розробник мережевого устаткування. В її арсеналі присутны мережеві комутатори, роутери, точки доступу, а також програмне забезпечення – операційні системи RouterOS, та допоміжні цифрові інструменти.

До нас на огляд потрапив маршрутизатор RB2011UAS-2HnD-IN – який є гідним рішенням для малого та середнього бізнесу. Модель розрахована на обслуговування 30-50 клієнтів.

 

мал. 1

 

Корпус пристрою виконаний з металу. На передній панелі розміщені 10 портів Ethernet (перші 5 з яких є гігабітними, інші 5 — 100-мегабітними), 1 USB порт, 1 SFP, а також світлодіодні індикатори. На задній панелі розміщені дві незйомні антени, порт живлення та порт управління RJ-45 (мал.1).

Первинні налаштування даної моделі можна виконувати різними способами: через terminal, за допомогою браузера, через програмне забезпечення Winbox і через мобільний додаток MikroTik. Якщо перші 3 способи давно всім знайомі і потребують певного часу та навичок, то для простоти і наочності ми скористаємось додатком MikroTik для Android, який можна завантажити з Google Play (мал.2). Також є аналог для IOS, який можна завантажити з App Store.

 

мал. 2

 

Після установки необхідної нам програми потрібно підключитись до нашого маршрутизатора через Wi Fi (мал.3). При першому підключенні мережа відкрита і не потребує паролю.

 

мал. 3

 

Після цього потрібно запустити наш додаток MikroTik та залогінитись як «admin», графу пароль при цьому залишаємо поки що пустою (мал.4-5).

 

мал. 4

мал. 5

 

Після підключення нам доступні опції швидкого налаштування, детектор мережі, файловий менеджер і родинний контроль. В розділі "інші налаштування" є: зміна паролю, вимкнення, перезавантаження, скидання конфігурації (мал.6-7).

 

мал. 6

мал. 7

 

Скористаємось швидким налаштуванням (мал.8-15).

 

мал. 8

мал. 9

мал. 10

мал. 11

мал. 12

мал. 13

мал. 14

мал. 15

 

Після завершення нескладної процедури налаштування нам потрібно буде підключитися до нашого маршрутизатора знову, але вже з паролем (мал.16-17).

 

мал. 16

мал. 17

 

Сама програма має безліч опцій та налаштувань до них (мал.18-21).

 

мал. 18

мал. 19

мал. 20

мал. 21

 

Крім цього в статусній панелі телефону є відображення стану процесора та пам’яті пристрою, що є дуже зручним для контролю (мал.22).

 

мал. 22

 

Також на самому маршрутизаторі на верхній панелі є LCD екран, який показує статистику інтерфейсів та графіки використання ресурсів. Ви можете також робити прості налаштування конфігурації (попередньо ввівши pin-код ”1234”) (мал.23-26).

 

мал. 23

мал. 24

мал. 25

мал. 26

 

Тест на заміри швидкості в різних режимах показує хороші результати (мал.27).

 

мал. 27

 

Сама система має на борту процесор Atheros 600 MHz, 128 МБ ОЗУ, порт USB дозволяє підключати 3G/4G модеми або зовнішні накопичувачі. За допомогою порту SFP можна підключити до маршрутизатора оптику. Режими роботи оптики в мережах FTTB (оптика до будинку) і FTTH (оптика до житла). Для підключення оптики необхідно використовувати SFP модулі. Є підтримка технології PoE для подачі живлення через мережевий порт на сам маршрутизатор і для передачі на інші пристрої.

Управління здійснюється за допомогою операційної системи Router OS Level5, яка має широкі можливості для налаштування і використання даного пристрою в ролі: VPN та DNS сервера, Firewall для захисту від DDOS атак, пере- направленням портів, підтримки двох провайдерів, обмеження швидкості для користувачів, та інших корисних опцій.

Вихідна потужність роутера становить 1 Вт, а коефіцієнт посилення кожної з двох зовнішніх антен становить 4 дБі. Працює RB2011UiAS-2HnD-IN тільки на частоті 2,4 ГГц, а максимальна швидкість передачі даних, завдяки технології MIMO 2x2, становить 300 Мбіт.

RB2011UAS-2HnD-IN сумісний з різними операційними системами: MacOS, Linux, Windows 98/NT/2000/XP/Vista/7/8, Android, IOS.

Все це дає нам підстави вважати дану модель надійною і з широким набором послуг, для того щоб підняти високопродуктивну мережу будь-якої складності в умовах малого та середнього бізнесу.