У нас на огляді Wi-Fi клієнтська точка доступу cAP-Lite (RBcAPL-2nD) від латвійського розробника мережевого устаткування Mikrotik. Вона підійде для організації Wi Fi в публічних місцях, таких як: торгові центри, кафе, готелі, сервісні центри, невеликі офіси  і розрахована на обслуговування 30-50 клієнтів.

Завдяки своїм  маленьким розмірам 70х45х9 мм, та змінному корпусу cAP-Lite, можна кріпити на стіну  або на стелю, де вона буде займати мінімальну площу,і не буде виділятись на загальному плані приміщення. При цьому кріпиться точка доступу досить легко, і в комплекті йдуть дві змінні панелі, кругла  для – стелі, та прямокутна – для стіни (мал.1).

мал.1

Корпуси мають такі розміри: для стіни – 88х52х20 мм, для стелі – 88х20 мм. Крім цього на самих корпусах є розмітка 4 індикаторів (мал.2.)

мал.2

 

 Сама точка кріпиться  на саморізи, які також йдуть в комплекті з нею (мал.3.)

мал.3

 

По характеристикам cAP Lite має наступні параметри:

 

Процессор:

AR9533 650 MHz

RAM пам’ять:

64 Mb

Flash пам’ять:

16 Mb

Роз’єми:

1 × 10/100 Base-TX (Cat. 5, RJ-45) Ethernet

ОС:

MikroTik RouterOS Level4 license

Стандарти:

802.11b/g/n

Пропускна спроможність:

300 Mbit/с

Робоча частота:

2,4 GHz

 

Зі схеми компонентів можна зрозуміти, як все компактно та мінімізовано влаштовано в даній точці доступу. (мал.4)

мал.4

Дана точка доступу має 2 встроєні все направлені антени  з базовим підсилення 1.5 dBі. По живленню вона має в комплекті свій PоE  адаптер з блоком живленням, працюючого по стандарту PоE 802.3af/at. Також присутній і micro USB порт , через який можна подати живлення, що є зручним і менш затратним способом підключення в певних ситуаціях. Дана точка доступу споживає до 4 Вт за годину. Діапазон робочих температур коливається від -40°C до +70°С

Управління здійснюється за допомогою операційної системи Router OS Level 4, яка дозволяє працювати в режимі Router та режимі Bridge.

Режим Router використовують, коли Wi-Fi точку підключають безпосередньо до кабелю провайдера. В цьому випадку вам потрібно приховати клієнтів, які підключаються до Wi-Fi точки в окрему підмережу. Wi-Fi точка грає роль інтернет шлюзу для клієнтів

Режим Bridge - використовують, коли Wi-Fi точку підключають до роутера. В цьому режимі роутер роздає автоматичні мережеві настройки клієнтам, що підключаються до Wi-Fi точки. При цьому абоненти, підключені до роутера по кабелю і до бездротової точки, знаходяться в одній підмережі і можуть передавати дані один одному.

Як завіряє компанія Mikrotik, встановивши декілька точок MikroTik cAP lite, можна організувати безшовну Wi-Fi  мережу з роумінгом. У такій мережі клієнт перейде від точок до точки без обриву Wi-Fi з'єднання. Для управління точками потрібен роутер MikroTik з настроєним контролером CAPsMAN. Зона покриття cAP Lite може досягати  до 60 м2, в залежності від завад та матеріалу стін приміщення, в якому використовується дана точка доступу.

По результатах тестів швидкості дана точка має наступні показники:

 

На прийом (мал.5)

мал.5

На віддачу (мал.6)

мал.6

 

Точка доступу MikroTik cAP lite не виділяється на загальному плані завдяки своїм мініатюрним розмірам, легкому монтажу, та зручним змінним зовнішнім панелям. Також її можна задіяти в безшовному сегменті Wi-Fi Вашої мережі з іншим обладнанням MikroTik. Тому її можна використовувати в багатьох приміщеннях загального призначення з  площею до 60 м2.