Як ми знаємо компанія Hikvision є світовим постачальником інноваційних продуктів і систем безпеки. Вона займає лідируючі позиції на ринку систем відеоспостереження та безпеки завдяки сильній команді розробників і безперервному впровадженню інноваційних технологій. Сьогодні у нас на огляді їхній продукт IP-камера DS-2CD2422FWD-IW з фокусною відстанню 2.8 мм (мал.1).

 


мал.1

 

За розмірами дана камера є компактною, і не займає багато місця, де б вона не знаходилась(мал.2). В комплекті іде поворотний кронштейн, що дозволить  повернути її у потрібне нам положення.

 

мал.2

 

Камера Hikvision DS-2CD2422FWD-IW побудована на базі високочутливої 2-мегапіксельної CMOS-матриці і ширококутного об‘єктива. Має слот для карт пам’яті розширення Micro SD (мал.3). Інформація передається і записується двома потоками – перший потік: 1920x1080, 1280x720 – 1~25 к/с; другий потік: 640x360, 352x288 – 1~25 к/с. Запис може виконуватись на карту пам'яті Micro SD об'ємом до 128Gb, або на віддалений пристрій збереження даних. Відео оброблюється кодеком H.264+/H.264/MJPEG, при цьому бітрейт може коливатись 32 Kbps ~ 8Mbps. В свою чергу аудіо оброблюється за допомогою кодексів G.711/G.726.

 


мал.3

 

Пристрій підтримує режим роботи «день / ніч» і обладнано механічним ІЧ-фільтром для корекції кольору в світлий час доби і збільшення рівня чутливості вночі. Модель оснащена вбудованим ІЧ-підсвічуванням з дальністю дії до 10 метрів, що дає можливість здійснення нічного спостереження всередині приміщень, необладнаних додатковим освітленням, або в тих ситуаціях, коли світло несподівано згасло. Також використовується технологія 3D DNR, що знижує до мінімуму рівень шуму, який виникає на ділянках відео в умовах низької освітленості. Пониження шумів відбувається шляхом порівняння кадрів і обробки кожного з них кілька разів, а не один, як у попередній версії DNR. 3D DNR може бути використано для підвищення якості зображення і збереження пропускної здатності, тим самим знижуючи  розмір надісланої інформації.

Зв'язок з камерою здійснюється  через Ethernet інтерфейс RJ-45, а також через мережі Wi-Fi. За допомогою Web-інтерфейсу, або програмного забезпечення від HICKVISION iVMS 4200, яке можна скачати за посиланням link, легко виконуються налаштування параметрів камери, в тому числі і послуги з наданням доступу користувачам, або зміною IP-адреси. При першому підключені до камери, потрібно буде її активувати, задавши пароль адміністратора (мал.5).

 

мал.4

 

Після цього потрібно залогінитись, щоб отримати доступ до камери  та її налаштувань (мал.6).

 

мал.5

 

Використовуючи ПО iVMS 4200 ми матимемо схожу процедуру налаштування.

 

мал.6

 

 
мал.7

 


мал.8

 


мал.9

 

 

Далі можна вибрати шляг збереження (мал.11), налаштування запису (мал.12) та інші налаштування.

 

мал.10

 


мал.11

 

Після закінчення процедури налаштування ми матимемо вікно програми настуного виду (мал.13), в якому можна робити безліч різних опцій.

 

мал.12

 

Одною з таких опцій є Fisheye Expansion, яка дозволяє використовувати широкий кут обзору в 115 , при цьому створювати заготовлені пресети налаштувань (мал.14).

 

мал.13

 

Канал гучного зв'язку реалізовується через вбудовані мікрофон і динамік. Детектори та інше обладнання підключаються до входу/виходу тривоги - 1/1. PIR сенсор сканує простір на 10 метрів з кутом виявлення 80°. Відео піддається інтелектуальному аналізу. Моніторинг в реальному часі можна відтворювати через хмарні сховища, мережеві сервіси або через мобільний додаток, який можна скачати з Play Market. Камера використовує живлення: DC 12V; або можливий варіант із застосуванням технології PoE 802.3af, з потужністю споживання 5W. Корпус білого кольору зроблений з пластику дозволяє застосовувати пристрій всередині будівель при температурі -10°C ~ +60°C.

Висновки
Дана IP-камера являється одним з кращих рішень для непереривного відеоспостереження в офісі або у Вашому домі. ЇЇ невеликі розміри та поворотний кронштейн дозволяють розмістити камеру  на стелі або на столі Вашого приміщення, і направити її під будь-яким кутом. Також Hikvision DS-2CD2422FWD-IW при мінімальній ступені освітленості 0.01 Lux дозволяє працювати в повній темноті. Вона має хороше зображення завдяки технології 3D DNR, легка і зрозуміла в налаштуванні, плюс має безліч додаткових функцій по контролю доступу.