Щоб налаштувати нашу точку доступу при першому підключенні потрібно буде увімкнути. Через пошук Wi Fi знайти відкриту мережу з назвою Configure.Me-…, та  під’єднатись до неї (мал.1).

 

мал. 1

 

Також Ruckus R510 як і всі сучасні точки має мобільний додаток, за допомогою якого можна здійснювати налаштування так контроль за точкою доступу.

Далі перейти за посиланням: unleashed.ruckuswireless.com

Потім потрібно пройти процедуру налаштування, де потрібно вказати: ім’я точки, задати мову, вибрати регіон (мал.2). Після цього ввести налаштування мережі (мал.3), назву WI FI мережі, пароль до неї, та дані адміністратора (мал.4).

 

мал. 2

мал. 3

мал. 4

 

Вкінці після збереження всіх налаштувань потрібно буде перезапустити точку доступу, натиснувши кнопку Finish (мал.5).

 

мал. 5

 

Також  аналогічні налаштування можна зробити за допомогою мобільного додатку Ruckus Unleashed, який можна завантажити з Play маркету (мал. 6). В ньому треба буде залогінитись під акаунтом, який потрібно буде зареєструвати на порталі: support.ruckuswireless.com/

Додаток має зручний інтерфейс дозволить нам налаштовувати контролювати та усувати несправності в разі їх виникнення через Wi Fi (мал.6).

 

мал. 6

 

Хід налаштувань має схожий порядок як і браузерній версії (мал. 7-12).

 

мал. 7

мал. 8

мал. 9

мал. 10

мал. 11

мал. 12

 

 

Тести Ruckus R510 проводились приміщення офісу невеликої компанії по дизайну яка знаходиться на одному поверсі житлового будинку, схема якої зображена на (мал.13). Тестування проводилось: в кімнаті №1 і №2; у приміщені кухні та на сходовому майданчику. Точка доступу Ruckus R510, була розміщена в серверній кімнаті, яка закрита скляними перегородками товщиною до 2 сантиметрів, зі вставками із пластику. Стіни кімнат виконані в основному з двох шарів цегли.

 

мал. 13

 

 За допомогою програми WiFi Network Analyzer отримали графік, в якому що наша точка доступу Ruckus R510, тримається в діапазоні (від -57 до -54 dBm), при цьому шукає вільний від інших точок доступу канал (мал.14) за допомогою технології ChannelFly.

 

мал. 14

 

Протягом періоду тестування якість сигналу була стабільною та не мала просадок (мал.15, 16).

 

мал. 15

мал. 16

 

Перед замірами швидкості було цікаво простежити, як проявить себе технологія BeamFlex -  яка дозволяє збільшити дальність розповсюдження сигналу, покращити стабільність та підвищити пропускну здатність бездротового з'єднання на великих відстаннях.

При замірах показника максимальної швидкості в  кімнатах №1 і №2; у приміщені кухні показники нічим особливим не виділялись в порівнянні з іншими точками доступу (мал. 17,18,19).

Але на сходовому майданчику ситуація кардинально змінилась, коли через залізобетонне перекриття між поверхами швидкість стала на порядок вища, чим була до цього в тестах з іншими точками доступу:

 Download - 32 Мб/c;   Upload - 11 Мб/c

 

мал. 17 (кімната 1)

мал. 18 (кімната 2)

мал. 19 (кухня)

мал. 20 (сходовий майданчик)

 

Також Ruckus R510 має 2 LAN порти та  може працювати в режимі роутера, що робить його більш функціональним в порівнянні зі звичайними точками доступу. В меню налаштувань є можливість тунелювання трафіку або відключати LAN порти (мал.21). Тунелювання трафіку в свою чергу може вплинути на швидкість Wi Fi.

 

мал. 21

 

Взагалі Ruckus R510 склала приємне враження, вона легка в налаштуванні, можна налаштовувати через браузер на комп’ютері та через мобільний додаток. Також вона має технології: BeamFlex – яка дозволяє використвовувати різнонаправлені діаграми направленості антени (мал.22) для покращення стабільності та швидкості сигналу, яка особисто мене вразила своїми показниками. Також невід’ємним плюсом є ChannelFly – технологія, яка сканує та знаходить менш завантажені канали Wi Fi для подальшого використання. Все це дає підставити стверджувати, що Ruckus R510 наділена новими технологіями для забезпечення надійного зв’язку з клієнтом, не дивлячись на те, що в наш час канали 2.4 та 5 GHz переповнені іншими точками доступу WI FI мереж.

 

мал. 22