Точка доступу Aruba AP15 при  підключенні та налаштуванні по принципу схожа з Aruba AP12.

Для початку  потрібно зареєструватись на порталі: portal.arubainstanton.com

Далі слідуючи крокам інструкції потрібно вказати: ім’я точки, пароль захисту (мал.1), тип підключення, підключити точку до Вашої мережі, вказати її серійний номер (по якому автоматично визначиться її модель) та задати географічний регіон.

 

мал. 1

 

Після цього можна установити і запустити мобільний додаток Aruba Instant On, який можна завантажити з Play маркету (мал. 2). В ньому треба буде залогінитись під акаунтом, який Ви реєстрували на порталі.

Додаток має зручний інтерфейс дозволить нам налаштовувати контролювати та усувати несправності в разі їх виникнення через Wi Fi (мал.3).

 

мал. 2

мал. 3

 

Статус точки доступу можна дізнатись і в браузері, зайшовши по її ip-адресі (мал. 4).

 

мал. 4

 

Якщо у Вас уже є встановлений додаток Aruba Instant On і підключені до нього точки доступу, то процедура і активація нової точки буде ще простішою.

Для початку потрібно зайти в додаток і в верхньому меню вибрати опцію – Add new devices (мал.5).

 

мал. 5

 

Потім потрібно підключити нашу точку Aruba AP15 до мережі і за допомогою пошуку знайти її (мал.6), а потім додати (мал.7).

 

мал. 6

мал. 7

 

В кінці Ви отримаєте вікно з повідомленням про те, що Ваша точка доступу була додана (мал.8).

 

мал. 8

Далі в списку Ваших пристроїв з’явиться новий пристрій (мал.9).

 

мал. 9

 

Вам залишиться присвоїти  ім’я та параметри захисту, і після цього Ваша точка доступу  готова до роботи (мал.10).

 

мал. 10

 

Тести Aruba AP15 проводились приміщення офісу невеликої компанії по дизайну яка знаходиться на одному поверсі житлового будинку, схема якої зображена на (мал.11).

Тестування проводилось: в кімнаті №1 і №2; у приміщені кухні та на сходовому майданчику.

Точка доступу Aruba AP15, була розміщена в серверній кімнаті, яка закрита скляними перегородками товщиною до 2 сантиметрів,  зі вставками із пластику. Стіни кімнат виконані в основному з двох шарів цегли.

 

мал. 11

 

За допомогою програми WiFi Network Analyzer отримали графік, в якому що наша точка доступу Aruba15, тримається в діапазоні (від -58 до -54 dBm), при цьому шукає вільний від інших точок доступу канал (мал.12).

Додаток Aruba Utilites дозволяє нам провірити якість рівня сигналу. Він є стабільним і тримається на одному рівні і фактично не має просадок (мал.13).

 

мал. 12

мал. 13

 

При замірах показника максимальної швидкості в  кімнатах №1 і №2; у приміщені кухні; та на сходовому майданчику отримали наступні результати:

 

мал. 14 (кімната №1)

мал. 15 (кімната №2)

мал. 16 (кухня)

мал. 17 (сходовий майданчик)

 

 

За результатами тестів Aruba AP15 має хороші показники швидкості. Навіть перешкоди не критично впливають на показники швидкостей. Особливо це проявляється на ділянках з перешкодами. Якщо порівнювати Aruba AP15 з Aruba AP12, то в першу чергу варто відмітити компоновку. Хоч і функціонал обох точок схожий, але Aruba AP15 є більш потужною і здатною передавати стабільний по показникам швидкості сигнал, не зважаючи на перешкоди, в порівнянні з Aruba AP12. Також приємним моментом стало те, що контроль та управління доступом тепер можливо здійснювати за допомогою мобільного додатку.