Компанія Fanvil – є одним із ведучих світових розробників та виробник рішень для IP-телефонії, її продукція підходить для великих корпоративних просторів, а також для використання в середовищі малого та середнього бізнесу. На даний момент компанія працює в двох напрямах:  ІР-телефонія, та пристрої безпеки з підтримкою SIP протоколу.

 До нас на огляд потрапила модель “Fanvil X4”, яка є представником середнього класу являється одним з кращих рішень в своєму сегменті (мал.1)

 

мал.1

 

Корпус телефону виконаний із темно-сірого пластику із глянцевим окантуванням основного екрану. Клавіші набору є чорного кольору, порівняно з попередніми моделями, де вони були сірого кольору, виглядають більш виразнішими. Слухавка  лежить в руці зручно.  В комплекті крім телефону і трубки іде підставка, яка дозволяє розташовувати телефон під різними кутами на поверхню, або здійснювати монтаж на стіну. Загалом корпус зібраний чудово, не скрипить і немає люфтів.

Стосовно дисплею, то тут Fanvil відмовилась від використання чорно-білих екранів в своїх нових моделях. Тепер навіть наймолодші IP телефони - Fanvil X3S комплектуються яскравим кольоровим екраном так як і наша модель - Fanvil X4, також отримала яскравий кольоровий дисплей з підсвічуванням. Діагональ дисплея становить 2,8 дюйми, роздільна здатність дисплея - 320x240 пікселів. Екран яскравий, інформація на екрані відображається чітко. При цьому варто відзначити, що сам екран не захаращений зайвою інформацією і відображає саме необхідне для нас: час, дату, інформацію про наявність пропущених викликів і статус «Не турбувати!» (DND)( мал.2)

мал.2

 

Нижні чотири контекстних залежних клавіш внизу дисплея, змінюють своє значення в залежності від режиму телефону і дій користувача (наприклад, телефон дзвонить або користувач розмовляє по телефону). Клавіші програмуються через WEB інтерфейс і можуть змінювати свої значення в порівнянні зі стандартними (мал.3).

 

 

мал.3

 

Крім цього в телефоні присутні: 5 функціональних клавіш, 4 клавіші навігації, 1 клавіша підтвердження, які дозволяють отримати доступ до всіх необхідних функцій телефону. Для звуку використовуються 3 клавіші контролю гучності (збільшити, зменшити, виключити мікрофон)

Окремо варто відзначити можливість кастомізації дисплею, зміну фонового зображення, також можна використовувати логотип компанії відповідно до корпоративних вимог замовника, що є актуальним для провайдерів, що надають послуги IP телефонії, і великих компаній.

Для відображення статусу абонентів, функцій швидкого набору, а також інших додаткових функцій (наприклад, швидкий доступ до корпоративної телефонної книги, організації централізованого оповіщення і т.д.) використовується додатковий кольоровий рідкокристалічний дисплей з клавішами зі світлодіодною індикацією. Використання додаткового кольорового дисплея для реалізації даних функцій дозволяє налаштовувати інформацію для клавіш швидкого набору віддалено. Також варто відзначити, що додатковий цифровий дисплей має вбудовану під світку і підтримує відображення кирилиці. За замовчуванням на додатковому дисплеї відображається шість записів, для перегортання віртуальних сторінок дисплея служить додаткова клавіша відразу під ним. Всього можна запрограмувати до п'яти віртуальних сторінок або до тридцяти клавіш швидкого набору сумарно. Що стосується безпосередньо індикації на додаткових клавішах, то клавіші оснащені двоколірними світлодіодами, при цьому світлодіоди  не дратують  очі(мал.4).

 

 

мал.4

 

Що стосується портів, то IP телефон Fanvil X4 має  2 порти Ethernet 10/100 Мбіт/с, з підтримкою електроживлення PoE. Порти працюють в режимі Bridge і дозволяють підключати IP телефон «в розрив» між комутатором і ПК. Також підтримується поділ по VLAN для трафіку телефону і трафіку комп'ютера, налаштування DSCP QoS для вказівки пріоритетів сигналізації SIP і голосового трафіку. Для підключення гарнітури передбачений порт RJ-9 з підтримкою технології EHS Plantronics (мал.5)...

 

 

 

мал.5

 

За якість голосу в телефоні Fanvil X4 відповідає процесор Broadcom BCM1190KQMG. Процесор підтримує широкий спектр вузькосмугових кодеків - G.711A/u, G.729AB, G.723.1, G.726-32, а також широкосмуговий кодек - G.722. З інших можливостей процесора - реалізація QoS, як було зазначено вище, ехоподавлення з тривалістю 96 мілісекунд, визначення голосової активності і генерація комфортного шуму. Також передбачені корпоративні мережеві функції, такі як підтримка протоколів 802.1X і LLDP-MED. Мікрофон і спікер фон НD-якості (0~7 кГц)  Для автоматичної настройки телефонів передбачені механізми оновлення з використанням опції DHCP 66, 43,  є можливість налаштування по протоколу TR069 і SIP PnP. Також підтримується використання статичного сервера оновлення з підтримкою протоколів TFTP, FTP, HTTP і HTTPS (мал.6).

 

мал.6

IP телефон Fanvil X4 підтримує  до 4 незалежних SIP ліній, також передбачений режим SIP Hotspot, при якому кілька телефонів Fanvil можуть використовувати номер одного з телефонів, без внесення додаткових змін до настройки сервера. Є зовнішня телефонна книга в форматі XML (до 8 незалежних телефонних книг) або по протоколу LDAP (до 4 незалежних LDAP серверів), підтримка Action URL і Active URI для реалізації функціоналу комп'ютерної телефонії та інтеграції зі сторонніми додатками.

Сам телефон має вбудовану телефонну книгу на 500 записів, має підтримку чорних списків. Журнал викликів розрахований сумарно на 300 записів. Є підтримка протоколу часу NTP.  Крім цього є можливість перехоплення пакетів, можливість робити знімок як основного, так і додаткового дисплеїв, можливість здійснювати, відхиляти і завершувати виклики. Все це реалізовано за допомогою WEB інтерфейсу і не вимагає присутності системного адміністратора на робочому місці користувача, при виникненні проблем з телефоном або мережею.

Електроспоживання Fanvil X4 зіставляє: в режимі очікування ~ 1.3Вт, при піковому навантаженні ~ 4.3Вт. Діапазон робочих температур  0 ~ 40оС

Fanvil X4 простий у використанні, його користувацький інтерфейс дозволяє оперативно виконувати всі необхідні операції,  також телефон відповідає стандартам CE/FCC.

Компанія Fanvil слідкує за зростанням якості свого обладнання, також проводить ретельне внутрішнє тестування своєї продукції. Це все дає підстави важати Fanvil X4 сучасною моделлю з хорошим функціоналом, який зіставить хорошу конкуренцію більш іменитим моделям.