EnGenius - це торгова марка, яка займається розробкою і виробництвом мережевого обладнання. Компанія до 2006 року входила до складу корпорації Senao International, одного з найбільших дистриб'юторів стільникових телефонів, смартфонів, ноутбуків, планшетів та іншого. Під маркою EnGenius випускається декілька популярних лінійок комутаторів, маршрутизаторів, а також точок доступу, мережевих адаптерів і телефонних систем, орієнтованих як на корпоративний сектор, так і для дому.  Як провідний світовий виробник,  EnGenius підтримує високі стандарти контролю над своєю продукцією, щоб забезпечити якість та дати змогу клієнтам насолоджуватися найкращими рішеннями з розширеними функціями з неперевершеною цінністю.

14 травня 2019 року EnGenius Networks Europe B.V.  представила в Нідерландах продукт EnGenius Cloud, сервіс, який використовує передові технології хмарних обчислень для управління бездротовими мережами. Він дозволить планувати і розгортати складні Wi-Fi-мережі за лічені хвилини. (мал.1)

 

мал.1

 

EnGenius Cloud - це FaaS-платформа [Function-as-a-Service] управління мережами, яка дає ІТ-фахівцям можливість прискореного розгортання точок доступу і гігабітних комутаторів, простого і швидкого адміністрування мереж, а також забезпечує проектування, планування та управління в режимі реального часу з єдиної точки входу. Взаємодія адміністратора з мережами відбувається через візуальний інтерфейс, який забезпечує високорівневе представлення мереж EnGenius і дозволяє отримувати будь-які відомості по її елементах, що в свою чергу допоможе швидше і ретельніше усувати виникаючі неполадки. Сервіс EnGenius Cloud працює без передплати. Він заснований на найбільш передовій з існуючих в галузі технологій хмарних обчислень і працює на базі повністю безсерверної інфраструктури. При цьому EnGenius Cloud готовий до використання ШІ-інструментів (ШІ- штучний інтелект), які прогнозують проблеми до їх виникнення і дають точні рекомендації по активному підвищенню продуктивності, роботі з точками доступу наступного покоління, 11ax і 11ac, і гігабітними комутаторами.(мал.2.)

мал.2

 

 

Поки що існує обмежений діапазон пристроїв, сумісних з Engenius Cloud, але більш ніж достатньо для більшості потреб мережі. Цей діапазон включає в себе п'ять точок доступу з топовою точкою доступу ECW230  з Wi-Fi 6, та мультигігабітним портом і чотирма просторовими потоками Multiple (MU) -MIMO до 2400 Мбіт / с. Крім цього в арсеналі компанії  є десять комутаторів   з поєднанням POE і звичайного живлення. Більшість з них включають як мінімум 2 порти SFP, а деякі  і 4 х10G SFP+

У нашому варіанті це комутатор ECS1008P, оснащений 8 портами Gigabit Ethernet, які підтримують 802.3af  і сумарним PoE живленням - 55 Вт. Корпус даної моделі виконаний з металу, блок живлення при цьому винесений за корпус, цим самим зменшуючи нагрів елементів. (мал.3.)

 

ecs1008p-angled-right-min-

мал.3

 

Пасивне охолодження  також забезпечується вентиляційними решітками, та великим радіатор пасивного охолодження на процесорі. (мал.4-5.)

ecs1008p-back-min-

 

мал.4

 

engenius-ecs1008p-switch- sxema

мал.5

 

 EnGenius  ECS1008P має пропускну комутаційну здатність 16 Гбіт/с. На платі знаходяться на такі елементи: перемикач живлення Broadcom BCM59121B0KMLG, контролер Power Over Ethernet 8-канальний 802.3at (PoE +), мікроконтролер (Nuvoton WO516lDEARM), флеш-пам'ять  32 МБ (Macronix MXIC MX25L25645GMI-08G), 256 МБ ОЗУ (NANYA1714 NT5CC256M8IN-DI), чотири перетворювача (GL2P1025 ACE 19188) і пара мікросхем (RealTek RTL8231 ICE5282 GJ08).

Розмір бази даних адрес комутатора складає 8000 MAC-адрес, і він виконує всі звичайні функції, які можна очікувати від керованого комутатора POE, включаючи:

 • Агрегація каналів 802.3ad
 • Протокол зв'язуючого дерева
 • Протокол виявлення канального рівня 802.1ab
 • IGMP Snooping
 • MLD Snooping
 • Jumbo Frame - до 9 216 байт
 • Управління потоком 802.3x
 • Підтримка VLAN / 802.1Q
 • Група VLAN - макс. 4094 статичних груп VLAN
 • Голосова VLAN
 • QoS
 • Broadcast / Unknown Multicast / Unknown Unicast Storm Control
 • ізоляція порту
 • Запобігання DoS-атак
 • SNMP
 • Кабельна Діагностика

 

Крім цього в комплекті до нього йде кріплення на стіну та силиконові прокладки, у випадку, якщо Ви розмістите даний комутатор на горизонтальній поверхні. Також невеличким плюсом є елемент заземлення присутній на задній панелі та кнопка активації режиму світлодіодів на передній панелі

Перед тим, як добавити наш комутатор в EnGenius Cloud, зайдемо на його користувацький інтерфейс і подивимось, який функціонал він нам пропонує. Щоб отримати доступ до локального інтерфейсу, вам потрібно знайти IP-адресу, надану маршрутизатором і ввести його в URL-адресу браузера. Після цього він запитає ім’я користувача та пароль в інтерфейсі браузера. (мал.6)

engenius-ecs1008p-menu

мал.6

 

 Тут головне меню розташовано вертикально зліва, а перший розділ - система, де відображається деяка сумарна інформація про пристрій. (мал.7)

 

engenius-ecs1008p-menu-2

мал.7

 

Під системою є функція L2, де Ви можете налаштувати агрегацію посилань (включає транкінг порту - статичний або LACP), налаштування дзеркала (пересилає копії вхідних або вихідних пакетів до порту моніторингу), протокол “Spanning Tree” (RSTP, Налаштування портів MST, CIST і STP), налаштування LLDP, прослуховування IGMP, фільтрація багатоадресної передачі та багато іншого. Далі внизу є розділ VLAN, де Ви можете призначити порти в налаштуваннях 802.1Q (є також PVID і Voice VLAN), наступний розділ “Management”, де Ви можете переглянути системну інформацію, додати нових користувачів, встановити один з двох доступних розділів як активний (другий розділ встановлений для резервного копіювання) та налаштовують SNMP.

Наступний розділ - це “Access Control List” (де Ви можете створити правила, які можуть блокувати доступ до певних ресурсів), QoS, де Ви можете вибрати режим довіри (802.1p та / або DSCP), а також метод планування (WRR або Строгий пріоритет), налаштувати картографування CoS і DSCP (розширений режим включає в себе картографування класів та політик), а також є контроль пропускної здатності (встановити частоту входу та виходу) та Storm Control (дозволяє контролювати швидкість отримання одноадресної передачі, багатоадресної або широкомовні пакети, запобігаючи будь-яким перебоям, спричиненим одноадресною, багатоадресною передачею або трансляцією на порт). Ще один важливий розділ - це “Security”, яка пропонує контроль доступу на базі 802.1X (включає RADIUS-сервер та ізоляцію портів) та DoS, а потім розділ моніторинг (показує статистику портів, RMON та журнали) і  “Diagnostic” (діагностика кабелів, тест пінгу, IPv6 Тест пінгу та маршрут простеження).

Зрозуміло, що локальний інтерфейс багатий на функції, він пропонує більш ніж достатньо, якщо Ви не хочете підключати його до EnGenius Cloud, але враховуючи, що це комутатор  розрахований для EnGenius Cloud, то  спробуємо зв'язати його з платформою EnGenius Cloud. Для цього Вам потрібно зареєструвати новий обліковий запис на http://cloud.engenius.ai (або увійти в існуючий), а потім створити нову oрганізацію або скористатися існуючою, створивши в ній пакет налаштування - пресет. Далі потрібно перейти у розділ "Invertory", де ми маємо змогу зареєструвати новий пристрій (у верхньому правому куті): це можна зробити вручну або сканувавши QR-код (мал.8.)

 

engenius-Cloud1-ecs1008p-switch

мал.8

Після цього Ви зможете побачити комутатор у списку , далі у верхньому правому куті потрібно нажати “Assign to Network” та вибрати бажану мережу для свого комутатора, до якої Ви хочете додати даний пристрій. Тепер ми можемо перейти до інформаційної панелі (натисніть на піктограму монітора), щоб побачити, що наш пристрій справді є частиною списку комутаторів.

 На відміну від локального інтерфейсу,  Engenius Cloud платформа, яка відчуває себе більш зручною для користувачів, хоча при цьому параметри є фрагментарними. (мал.9.)

 

1

мал.9

 

 

Якщо Ви натиснете на  розділ “Switches”  з панелі “Dashboard”, Ви перейдете до списку всіх підключених комутаторів і, щоб побачити деякі подробиці про певний пристрій, вам потрібно перенести курсор миші через комутатор у списку та натиснути на “Details”

Таким чином, Ви перейдете до спеціального вікна  комутатора ECS1008P, де Ви зможете побачити інформацію про комутатор, з парою датчиків  заміру навантаження процесору і пам'яті  у реальному часі праворуч, а внизу - три окремі розділи: “Summary” (відображає порти, загальне використання PoE, IP-конфігурацію та VLAN), розділ “System Settings” (увімкнення та налаштування протоколу Spanning Tree tree, LLDP, Voice VLAN, QoS, IGMP Snooping та Jumbo Frames) та розділ “Port Setting” ( де Ви можете налаштувати кожен порт - відключити / увімкнути його, встановити швидкість / дуплекс, пріоритет PoE, включити управління потоком, QoS) та інше (мал.10)

 

2

мал.10

 

Виходячи з розділу “Manage” перейдіть до “Configure”, де можна оновити прошивку, переглянути віддалений системний журнал, налаштувати параметри сповіщення комутації (який тип повідомлень Ви будете отримувати), додати VLAN або змінити налаштування комутатора. Останній  пункт дуже схожий з набором налаштувань, які ми  бачили, якщо переходили індивідуально до нашого комутатора, але тут усі внесені вами зміни застосовуватимуться в усьому світі, до всіх зареєстрованих комутаторів.

Мобільний додаток має багато спільних елементів із інтерфейсом на базі браузера, але є і явні відмінності, наприклад, розділ EnSky, який з’являється на панелі інструментів Org, хоча розділ «Switches» відкриває той самий список зареєстрованих пристроїв. І відкриваючи окремі налаштування комутатора, мобільний додаток покаже аналогічний набір функцій, як інтерфейс на основі браузера, включаючи деяку інформацію про пристрій, кількість активних портів, налаштування VLAN та портів, загальний бюджет та інші (мал.11)

 

 

мал.11

 

 

Звичайно, мобільний додаток менш гнучкий, ніж інтерфейс на основі браузера, але якщо у Вас немає негайного доступу до комп’ютера і вам потрібно внести деякі термінові зміни в мережу, мобільний додаток запропонує певну ступінь конфігурації.

Крім комутатора, в нашій системі EnGenius Cloud ми будемо використовувати ще дві точки доступу ECW120 та ECW160.

Перша з них це - EnGenius ECW120, її можна використовувати  локально, як і наш комутатор ECS1008P. Але ми отримаємо мінімум функціоналу з її арсенал. Тож, щоб розкрити повний функціонал пристрою, Вам потрібно додати його до платформи управління EnGenius Cloud.

Нашу точку доступу ми можемо закріпити на стелю, або на стіну, так як з її компактним розміром, вона не буде забирати лишній простір і матиме ненав’язливий характер. При цьому зовнішніх антен немає, і обраний матеріал - це твердий пластик, покритий білим матовим покриттям.

Зверху точки бездротового доступу є дуже маленька вбудована кнопка Reset (натисніть і потримайте її шпилькою близько 10 секунд, щоб повернути пристрій до його заводських налаштувань) та п'ять світлодіодів, які відображають стан пристрою та мережі. Зліва знаходиться світлодіодний індикатор живлення (він горітиме помаранчевим кольором, коли Ви будете підключатись до EnGenius Cloud, а після успішного з'єднання стане суцільним оранжевим), наступний світлодіод Ethernet (суцільний синій колір означає, що порт підключений до комутатора або до маршрутизатора; блимаючий синій колір означає, що дані передаються) та два світлодіодні індикатори 2,4 та 5 ГГц (суцільний синій / зелений колір вказує на підключення до Інтернету, а миготіння синьо-зеленого кольору показує, що дані передаються); і останній індикатор Mesh, який блимає синім кольором, коли функція Mesh увімкнена. Різні кольорові світлодіоди насправді виглядають досить зручно на білій панелі EnGenius ECW120, і я вважаю такий підхід інтуїтивно  зрозумілим, ніж єдиний світлодіод деяких AP-точок доступу, який запозичений у WiFi-систем. (мал.12)

 

ECW120-1

мал.12

 

На зворотній панелі ми бачимо багато вентиляційних отворів, які використовуються для кращого охолодження при нагріві нашої точки доступу (мал.13).

 

ECW120-bottom

мал.13

 

Також на задній панелі окрім кріпильних отворів, є гніздо замка Kensington, а в середині - прямокутна зона, яка заглиблюється у корпус, закінчуючи портом Ethernet та 12В постійного струму. Кабелі проводяться до краю точки доступу за допомогою спеціалізованого каналу.

Всередині EnGenius ECW120 можна помітити складну і водночас новітню модель антени (мал.14), в той час як на зворотній стороні друкованої плати знаходяться: Qualcomm IPQ4018 NE8512YC SoC (який підтримує велику різноманітність функцій Wave 2 802.11ac), 32 Мбайт флеш-пам’яті від Winbond (25Q256JVFQ), 128 Мб оперативної пам’яті (NANYA 1840 NT5CC128M16JR-EK) та Qualcomm QCA8072 PK8503S6 10/100/100Mbps з прийомопередатчиком. Також є два модулі Skyworks SKY85303 (2,4 ГГц)  і пара модулів передачі Skyworks SKY85748-11 SKY 748 (5 ГГц) (мал.15)

 

engenius-ews120-antena antena  

мал.14

 

engenius-ews120--sxema 2

мал.15

 

EnGenius ECW120 має максимальну теоретичну швидкість передачі даних в 400 Мбіт/с в діапазоні 2,4 ГГц і максимальну теоретичну швидкість передачі даних 867 Мбіт/с в діапазоні 5 ГГц, тому її можна віднести до бездротових точок доступу класу AC1300 .

Налаштування EnGenius ECW120 аналогічне іншим точкам бездротового доступу, але у Вас є кілька варіантів, які Ви можете застосувати: спочатку є можливість використовувати кабель живлення, а потім просто підключити кабель Ethernet від маршрутизатора до єдиного порту на ECW120, хоча кабель Ethernet  також може бути включений через PoE. Це означає, що Ви можете підключити AP- точку доступу до комутатора PoE або покластися на PoE адаптер. EnGenius зробив доступними деякі сумісні з Cloud Ethernet комутатори для цього точного сценарію (у нашому варіанті це є 8-портовий ECS1008P). Увімкнувши бездротову точку доступу та підключивши її до маршрутизатора, Ви можете перевірити  програмне забезпечення для управління. Для цього Вам потрібно дізнавшись IP-адресу, отриману від маршрутизатора (найпростіший спосіб - відкрити інтерфейс маршрутизатора і перегляньте підключених клієнтів), а потім вставте IP в URL-адресу веб-браузера. Таким чином, Вам буде запропоновано ввести ім'я користувача та пароль (за умовчанням це admin, admin), і тоді Ви побачите локальний інтерфейс управління, який не такий обширний, і має лише основи. (мал.16).

 

 

engenius-ecw120-interface

мал.16

 

Зокрема, є два основні розділи, перший – “Device Status”, де Ви можете побачити деяку інформацію про свій пристрій, незалежно від того, підключений Ви до Cloud ( коли Ви зареєструвались), а також деякі відомості про підключення до мережі. Другий розділ – “Local Settings”, де Ви можете змінити налаштування IPv4 (клієнт DHCP або статичний IP), налаштування IPV6, включити протокол Spanning Tree Protocol, змінити налаштування VLAN управління, оновити вбудоване програмне забезпечення та відрегулювати деякі інші налаштування (HTPP і HTTPS-проксі). Існує також можливість перезавантажити або скинути точку доступу ECW120, але це стосується локального управління, тому щоб оцінити розширений функціонал, зареєструйте пристрій на платформі Engenius Cloud.

Аналогічно тому, як ми додавали  ECS1008P, ми повинні або увійти в інтерфейс на базі браузера, або увійти в додаток (сумісний як з iOS, так і з ОС Android) - я вибрав перший варіант через браузер, тому мене переадресувало в  “Organization → Inventory”; якщо Ви це робите вперше, після реєстрації облікового запису в і Engenius Cloud, незалежно від того, використовуєте Ви додаток або інтерфейс браузера, Вам доведеться створити Організацію “Organization” (або використовувати за замовчуванням) та створити нову мережу “Network”. У вікні " Inventory " натисніть у верхньому правому куті на + " Register Device", а потім введіть серійний номер вручну (якщо Ви користуєтеся програмою, Ви можете просто сканувати QR-код знизу AP- точки доступу); це додасть ECW120 до списку інвентаризації. (мал.17.)

 

engenius-ews120-wireless-access-point

мал.17

 

Після цього виберіть точку доступу та натисніть “Assign to Network”, щоб з’єднати ECW120  з вибраною мережею, налаштування до якої можна заздалегідь прописати в пресеті налаштувань мережі. Таким чином, точка бездротового доступу тепер з’явиться в розділі “Manage→ Dashboard” під значком “APs”, вона завантажить собі налаштування з пресету, і її інші області також стануть заповненими і після цього до неї можна буде підключатись. (мал.18.)

 

engenius-ews120-wireless-access-point-9

мал.18

 

Якщо Ви натиснете на розділ “Acces Points”, Ви перейдете до списку всіх підключених точок доступу, і кожна з них відобразить деякі теги (наприклад, канал, IP-адреса WAN та LAN, версія вбудованого програмного забезпечення тощо), але для конкретного налаштування ECW120, Вам потрібно буде перемістити курсор миші з назви пристрою  праворуч, та  натиснути на кнопку “Details”.(мал.19)

engenius-ecw120-wireless-Cloud1

мал.19

 

 Тут Ви отримаєте інформацію про точку, а праворуч - чотири вимірювачі RealTime (процесор, пам'ять, а також пропускна здатність на обох діапазонах ).(мал.20.)

engenius-ews120-wireless-Cloud2

мал.20

 

Також є три основні розділи: “Summary, Logs, Clients”. У розділі“Summary” Ви зможете побачити інформацію про SSID, графік пропускання в реальному часі, змінити параметри діапазонів 2,4 G та 5 G або налаштування IP; в розділі “Logs” Ви можете переглянути детальну інформацію про журнал, а в розділі “Clients” можна побачити пристрої, підключені до точки доступу.

І все-таки більшість налаштувань знаходиться в розділі “Configure”, де Ви можете керувати Вашою SSID, крім цього також можна додати декілька нових SSID, а також можна змінити налаштування, наприклад тип безпеки WPA3 - який  генерує WiFi QR-коди доступу, що дозволяє застосовувати стандарти 802.11r (швидкий роумінг) та 802.11w (захищений керований кадр), змінювати режим IP-адреси (режим Bridge або NAT), вибирати ідентифікатор VLAN, ізоляцію L2 та керування діапазоном; Є також  опція “ Traffic Shaping”, що встановлює обмеження трафіку завантаження та вивантаження. “Captive Portal”, який має різні типи аутентифікації, включаючи автентифікацію EnGenius, RADIUS, авторизація на основі ваучерів та соціального входу в систему, а також можливість встановити сесію “Idle Timeout” час очікування aбо опцію “Wall Garden”.( мал.21)

 

engenius-ews120-wireless-Cloud3

мал.21

 

Окрім “Captive Portal”, є  сторінка-заставка, на якій Ви можете змінити зовнішній вигляд вашої сторінки, а також Розклад (із швидким шаблоном для швидкого керування). Поруч із SSID є налаштування радіо (дозволяє змінити канал, мінімальний бітрейт, відключити 11ax на діапазоні 2,4 ГГц, включити Mesh та інше). Також є можливість оновити прошивку ( або встановіть для цього графік),  і  налаштувати  параметри сповіщень та інше.

Мобільний додаток трохи обмежений, і він буде працювати краще, як швидкий засіб для коригування деяких налаштувань, коли у Вас немає доступу до повної платформи Engenius Cloud. Ви отримуєте інформаційну панель з усіма підключеними AP-точками, комутаторами, та деякою інформацією про Мережу, а також засобами управління кожною підключеною точкою доступу окремо; Ви також можете переглянути деталі кожного клієнта, включаючи часову шкалу. (мал. 22)

 

engenius-ews120-mobille app

мал.22

 

 

 Друга точка доступу EnGenius  ECW160, дещо відрізняється від першої. Вона призначена для роботи в жорстких умовах навколишнього середовища і включає в себе водонепроникний та пилозахищений корпус з класом захисту IP67 для захисту.(мал.23-24)

 

ecw160-front-min ecw160-back-min
мал.23 мал.24

 

Кріпити  ECW160 можна як і всередині приміщень на, так і на відкритій місцевості. Для цього в комплекті з точкою доступу йдуть чотири знімні антени,  інструкція по налаштуванню та кріплення для різних варіантів монтажу (мал.25)

 

ECW160-invertory

мал.25

 

На практиці її можна кріпити в декількох варіантах (мал.26)

ECW160-kriplenie

мал.26

 

 

По живленню дана точка доступу має GigE PoE-сумісний порт для зручного розміщення в місцях з недостатньою кількістю розеток і отримує живлення від комутатора, в нашому випадку від ECS1008P. Даний порт закривається надійною заглушкою, яка також не пропускає ні вологу ні пил. (мал.27.)

мал.27

 

EnGenius ECW160  є дводіапазонною бездротовою точкою доступу другого покоління Wave 2, де використовуються сучасні технології Multi-User MIMO (MU-MIMO)  та Beamforming. Чотири знімні антени мають високе посилення, 360 ° SMA-типу, 5 дБі. Це у свою чергу дозволяє забезпечувати швидкість до 867 Мбіт/с на діапазоні 5 ГГц і 400 Мбіт/с на діапазоні 2,4 ГГц.

Увімкнувши бездротову точку доступу,  підключивши її до маршрутизатора, Ви можете перевірити  програмне забезпечення для управління. Для цього Вам потрібно дізнавшись IP-адресу, отриману від маршрутизатора,і потім вставити в URL-адресу веб-браузера. Вам буде запропоновано ввести ім'я користувача та пароль (за умовчанням це admin, admin), і тоді Ви побачите локальний інтерфейс управління. (мал.28).

 

ECW160_settings

мал.28

 

 

Більш розширений функціонал знаходиться в EnGenius Cloud, тому підключимось до нього. Процедура виглядає аналогічно як із точкою доступу ECW120, де потрібно при реєстрації ввести серійний номер пристрою, або просканувати QR-код  на зворотній стороні точки доступу (мал.29.)

 

ecw160_Cloud_registr

мал.29

Після того, як Ви добавили Engenius ECW160 в список зареєстрованих пристроїв, виберіть точку доступу та натисніть “Assign to Network”, щоб з’єднати ECW160  з вибраною мережею,  при цьому налаштування можна взяти як із готового пресету, або створити нові для цієї точки доступу. Таким чином, точка бездротового доступу тепер з’явиться в розділі “Manage→ Dashboard” під значком “APs”. (мал.30.)

мал.30

Після реєстрації перейдемо до нашої точки доступу в розділі  “Access Points”, вибравши дану точку зі списку. Після цього по ній висвітлиться основна інформація з графіками навантаження процесору, пам’яті, трафіку  та інші (мал.31.)

 

ecw160_Cloud3

мал.31

 

 

І більш детальні  налаштування знаходиться в розділі “Configure”, де можна керувати  SSID, змінюючи безліч параметрів, аналогічно до точки доступу ECW120 (мал.32.)

 

ecw160_Cloud4

мал.32

Крім цього Engenius Cloud відображає нам детальну  статистику використаного трафіку як по програмам так і по пристроям підключеним до наших SSID в розділі “Dashboard” (мал.33). Це є зручною опцією, за допомогою якої можна контролювати використаний трафік на різні ресурси та програми

 

EnGenius_Cloud-statistic

мал.33

 

Статистику по користувачам можна переглянути в розділі “Clients”: де видно якість сигналу- RSSI, що дозволяє виявити слабі ділянки по передачі Wi-Fi сигналу; тип мережі –BAND;  кількість трафіку – Download/Upload; та скільки часу кокристувач підключений до мережі (мал.34)

 

мал.34

 

 

EnGenius Cloud дозволяє нам під одним обліковим записом здійснювати управління і моніторинг точками доступу і комутаторами загальним числом до 100 000 пристроїв. Час реакції пристроїв на команди оператора вимірюється в мікросекундах; одночасно забезпечується доведена масштабованість: рішення не має обмежень по кількості керованих пристроїв на локацію і зберігає високу продуктивність і надійність навіть при досягненні максимальної кількості пристроїв.

Безпека при використанні EnGenius Cloud забезпечується на декількох рівнях. Рівень управління відділений з використанням безпечного тунелю з двохфакторною аутентифікацією (TFA) для повного захисту каналу від рівня даних клієнта. Крім того, EnGenius впровадила передову багатоклієнтну (Multi-Tenant) хмарну інфраструктуру для додаткового захисту керуючих і призначених для користувача даних. За рахунок цього гарантуються час безвідмовної роботи в обсязі 99,99% SLA [Service Level Agreement].

Консультативна функція EnGenius Cloud під назвою Advisory Feature здійснюється на базі ШІ і дозволяє діагностувати мережу, виявляти проблеми і давати рекомендації адміністраторам, пропонуючи можливі рішення проблем.

У EnGenius Cloud також інтегрований власний відзначений нагородами інструмент ezWifi Planner, що дозволяє вести проектування Wi-Fi мереж в реальному часі. Багатоклієнтне і топологічне уявлення (Multi-Tenant and Topology View) структури мережі дає адміністраторам можливість призначати різні локальні привілегії для користувачів і локацій, а також автоматично відображати мережеві локації і взаємозв'язок пристроїв в реальному часі.

Спрощуючи процеси усунення неполадок, множинного віддаленого управління сайтом, оновлення налаштувань безпеки, EnGenius Cloud скорочує для користувачів кількість виїздів до замовника і надає їм сучасні інструменти управління WiFi-мережею і обстеження місця розгортання локації.

Підсумовуючи все вище написане можна погодитись зі словами Шеррі Вей (Sherry Wei) - регіонального генерального директора EnGenius Networks Europe BV; який стверджує, що  EnGenius Cloud дозволяє нам обганяти конкурентів і доповнює наше портфоліо рішень для управління мережею. Якісна робота нашої команди протягом багатьох років дозволила розробити рішення для управління мережею без передплати. Воно дозволить задовольнити потреби малих і середніх підприємств, які бажають скористатися перевагами новітніх технологій.