Кількість
|
Вартість
|
||
|
Проектор - це прилад, який перетворює вхідний сигнал на зображення, що передається на екран за допомогою оптичної системи та потужного джерела світла. Таким джерелом світла лампа.
Лампа - це найважливіший компонент конструкції проектора, основа майбутнього зображення, так як вона власне і подає рівномірний світловий потік, який проходячи через оптичну систему, створює на екрані зображення високої яскравості та контрастності.
Ламповий модуль проектора складається, як правило, з кількох частин – корпусу та власне лампи. В основі лампи є елемент розжарювання - електроди з вольфраму та спеціальний скляний контейнер, в якому знаходяться пари ртуті під високим тиском. У корпусі із спеціального термостійкого пластику розміщена проводка, кріплення та контакти необхідні для під'єднання лампи в проектор. Крім цього, деякі виробники розміщують у корпусі лампового модуля опціональні деталі, такі як відбивачі, фільтри, системи охолодження, захисні та оптичні стекла тощо.
Лампа для проектора - це унікальний високотехнологічний пристрій, який повинен забезпечувати безперебійну роботу проектора , при цьому зберігаючи свої технічні характеристики, особливо якісну та правильну кольору і високу яскравість (більше 1500 Ansi lm), протягом тривалого відрізка часу (2000 і більше годин) .
Перш ніж купити проектор, рідко хто замислюється про те, що вартість лампи для проектора може становити 20-30% вартості проектор, а необхідність її заміни виникає досить часто у зв'язку з тим, що на неї припадає значне навантаження. Термін служби лампи в середньому становить близько 2000 годин, а максимально – 6000 годин. Якщо використовувати проектор щодня протягом двох годин, наприклад, для перегляду фільмів, лампи повинно вистачити приблизно на два роки.
Для того, щоб продовжити термін служби проекторної лампи, слід використовувати проектор у приміщеннях з гарною циркуляцією повітря, оскільки швидкий вихід з ладу лампи часто є наслідком перегріву під час експлуатації. Слід не рідше кожні два тижні прочищати проектор пилососом, так як скупчення пилу також може суттєво погіршувати циркуляцію повітря, а також необхідно стежити за станом проекторних фільтрів, регулярно проводити їх чищення та заміну. Негативно впливає на термін експлуатації лампи часте і різке включення та вимикання проектора, це може призвести до порушення стабільності ртутних пар, що знаходяться в дуговій трубці під ультрависоким тиском, і як наслідок спричинити поломку лампи.
У магазині Comtrade можна підібрати та купити проектор та екран, а також купити лампи для проектора відомих брендів – Epson, NEC, Sony та Acer.
Особливості заміни лампи проєктора
Хоча більшість сучасних брендів використовують лампи, з ресурсом в декілька років, все одно цей компонент вважається розхідним матеріалом. Якщо ваш проєктор став гірше показувати картинки чи текст, ви відчуваєте зниження яскравості, можливо саме час лампу проєктора купити в Україні. В магазині Comtrade представлені лампи для проєкторів від відомих брендів: Epson, NEC, Sony. Всі доступні лампи є оригінальними, тому забезпечують яскравий світловий потік та тривалу роботу.
Які фактори впливають на тривалість роботи лампи проєктора?
Власникам проєкторів важливо знати, що навіть дорога лампа не застрахована від раптового виходу з ладу. Кожна лампа має свій ресурс роботи, проте це лише орієнтовні цифри. Тож, нижче пропонуємо ключові аспекти, від яких залежить якість роботи лампи та проєктора:
- Умови експлуатації — якщо проєктор встановлено в запиленому приміщенні, він працює без перерв, це негативно позначається на роботі та терміні служби лампи.
- Регулярний догляд за лампою та іншими компонентами. Пил та бруд зменшують відведення тепла, що провокує перегрів та знижує час роботи.
- Коливання напруги в мережі — якщо вони часто трапляються, коливання становлять понад 10%, це може призвести до серйозних пошкоджень лампи. Якщо в мережі часто відбуваються коливання напруги, важливо використовувати стабілізатор.
Як можна перевірити стан лампи?
Для цього існує два способи — функціональний та фізичний. Під функціональним методом передбачається:
- увімкнення проєктора;
- вибір налаштувань;
- натиснення на вкладці налаштування — тут можна побачити інформацію про ресурс лампи та загалом стан проєктора.
Фізичний метод передбачає, що проєктор потрібно буде розібрати.
Попередньо обов'язково потрібно вимкнути проєктор, дочекати поки він охолоне. Далі зняти кришку, відкрутити кріпильні гвинти, вийняти лампу — її потрібно перевірити на наявність затемнень та опіків. Якщо вони виявлені, лампу слід замінити.
Як замінити лампу проєктора?
Часто у користувачів виникає логічне питання — чи можна замінити лампу самостійно? Звісно це можна зробити, проте для цього потрібно провести підготовчі етапи. На початку знаходимо пластикову пластину, котра розташована в нижній частині пристрою. В деяких моделях конструкція може мати відмінності, тож якщо ви не знайшли пластину знизу, пошукайте її угорі чи на бічній частині. Найчастіше пластина кріпиться звичайними гвинтами, котрі потрібно розкрутити.
Далі знаходимо нижню частину пластикового корпусу, в який поміщено лампу. В більшості моделей на цьому корпусі передбачено спеціальну ручку, за яку потрібно обережно потягнути, щоби витягнути лампу.
Оригінальні лампи для проєкторів мають досить високу ціну, проте ці комплектуючі гарантують тривалий термін роботи. Обравши оригінальний компонент, ви убезпечені від подальших частих замін лампи.
Консультанти магазину Comtrade допоможуть обрати лампу для вашого проєктора.